Eskimo Platformu Nedir?

Eskimo Platformu

Eskimo Web tabanlı teknolojiler kullanılarak yazılım geliştirmek isteyenler için geliştirilmiş, sadece tarayıcı ile, platform bağımsız olarak kullanılabilir Türkiye’nin ilk ve tek yazılım geliştirme platformudur.

Eskimo Oracle veritabanı mimarisi üzerinde geliştirilmiş bir üründür. Eskimo ile sofistike bulut tabanlı uygulamalar, hibrid mobil uygulamalar, web servisler vb. yapıların hazırlanması oldukça zahmetsizdir.

Eskimo; Üç Boyutlu Yazılım’ın 9 senedir Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi içerisinde bulunan Teknopark’ta ikamet ediyor olmasının da temel sebebidir.

Yazılım geliştiriciler, aynı projede aynı anda birden fazla yazılım dili ile geliştirme yapma şansına sahiptirler. (PLSQL, PHP, ASP, ASP Net) Bununla birlikte veritabanı mimarisinin tasarım ve yönetimi de Eskimo sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Eskimo ile Yazılmış her kod parçası veritabanında Native C koduna çevrilerek prosedür olarak saklanmaktadır. Bu sayede yazılmış olan kodlar daha hızlı çalıştırılabilir ve yeniden kullanılabilir kütüphaneler haline gelmiş olur.

Ayrıca Eskimo’nun çekirdeği yazılmış bir arayüzün dinamik olan ve olmayan tüm alanlarını otomatik olarak tespit edebilir ve buna göre akıllı bir caching yapabilir olarak tasarlanmıştır. Bu teknoloji, tamamıyla Üçboyutlu Yazılım’ın bulduğu bir teknoloji olarak, Tübitak tarafından da yararlı model olarak desteklenmesini sağlamıştır.


Eskimo altyapısı ile geliştirmiş olduğumuz Eskimo ürün ailesi ise aşağıdaki gibidir :

  • Eskimo Omni Commerce Suite
  • Eskimo PIM - Product Information Management
  • Eskimo Content Management Suite
  • Eskimo Kasa (iKasa)
Copyright © 2019 Üç Boyutlu Yazılım Bilgi ve İletişim Sistemleri Tic. Ltd. Şti.
Tüm Hakları Saklıdır.