Vakko Kasayı Kaldırdı

Vakko kasayı kaldırdıVakko, BKM Express’le işbirliğine giderek mobil alışveriş dönemi başlattı. Yeni sistemle müşteriler, ödemelerini kasaya gitmeden, mağaza içinde diledikleri bir noktadan yapabilecek
Vakko ve ödeme sistemleri alanında faaliyet gösteren BKM Express, önemli bir işbirliğine imza attı. Perakende sektörüne yeni bir soluk getirecek ve Türkiye’de bir ilk olan uygulamayla, Vakko müşterileri artık ödeme yapmak için kasaya kadar gitmeden, satın aldıkları ürünlerin ödemesini mağaza içinde diledikleri bir noktada yapabilecek.
Vakko olarak, 75 yıldır olduğu gibi, sektöre yön vermekten dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Vakko CEO’su Jaklin Güner, “BKM Express ile yaptığımız işbirliği, ilk etapta 4 bin metrekare büyüklüğündeki Vakko Zorlu’da uygulamaya konacak. Sistem daha sonra Vakko’nun diğer mağazalarında da devreye girecek” dedi


Mağazaların rolü

Perakende sektörünün oldukça dinamik ve gelişmeye açık bir sektör oğlunu ifade eden Güner, şöyle devam etti: “Mağazaların rolü giderek değişiyor. Dijital kanallar önem kazanıyor ama yine de alışveriş hala mağazalarda yoğunlaşıyor. Mağazalar, daha çok ürünün görüldüğü yer ve deneyim alanı olmaya devam ediyor. Gelecekte alışveriş kanalından bağımsız, özgün ve markayı tanımlayan deneyimleri oluşturan perakendeciler öne çıkacak.”

Modada olduğu gibi, teknolojiyi perakendeyle buluşturan yeni yaklaşımlarda da öncü olacaklarını kaydeden Güner, “Önümüzdeki dönem dijital atılımlarla Vakko müşterilerine değer katacak, alışveriş deneyimini unutulmaz kılacak farklı hizmetler sunacağız. Teknolojiyi lüksün ihtişamını hissettirmek için kullanacağız” diye konuştu.
Vakko olarak, müşterilerle her zaman birebir iletişimde bulunmaya önem verdiklerini anlatan Güner, “Fiziki kanallarla tüketiciye dokunurken, dijitali gözardı etmemeyi, böylelikle bütünsel bir deneyim yaşatmayı ilke olarak edindik” dedi.
Güner, şu bilgileri verdi: ”Vakko Zorlu son dönemde Türkiye’de açılan en görkemli mağaza. Müşterilerimize burada yaşattığımız alışveriş deneyimini BKM işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz yeni nesil ödeme sistemiyle bir adım öteye taşımaktan mutluyuz. Bu işbirliği bu alanda yapacağımız çalışmaların ilki.”‘Mobil ticaret giderek büyüyor’


Mobil cihazlardaki dijital cüzdan BKM Express, mağaza içi mobil ödeme uygulamasıyla yüz yüze ödemede yeni bir dönemin kapılarını açıyor. Internet alışverişlerinin yanı sıra, restoran, taksi ve benzin istasyonlarında da mobil ödeme imkanı sunan BKM Express, Vakko öncülüğünde perakende sektörüne de adım attı. Kasasız alışverişi mümkün kılan QR ödeme fonksiyonu, Vakko ve BKM Express işbirliğiyle, Türkiye’de ilk kez mağaza içi ödeme sisteminde kullanılmış olacak.
‘Yeni soluk getirecek’
Perakende sektörüne yeni bir soluk getirecek uygulama ile ilgili bilgi veren BKM CEO’su Soner Canko, “BKM olarak odaklandığımız temel noktalardan bir tanesi de web ve mobil üzerinden yapılan işlemleri geniş kitlelere yaymak. Vakko ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, BKM Express olarak perakende sektörüne giriş için çok önemli bir adım” dedi.
Alışverişlerde mobil ödemenin payının 2014 yılının son çeyreği itibariyle kayda değer bir artış gösterdiğini anlatan Canko, “Buna paralel olarak mobil ödemeler de artıyor. Türkiye’de online perakendede mobil ödemenin payı şimdilik yüzde 17 seviyesinde. İki yıl içinde bu rakamın 30’a çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/vakko-kasayi-kaldirdi-/ekonomi/detay/2065528/default.htm


Copyright © 2019 Üç Boyutlu Yazılım Bilgi ve İletişim Sistemleri Tic. Ltd. Şti.
Tüm Hakları Saklıdır.